Streetmeet prvýkrát v Bratislave

08.02.2019

Streetmeet prvýkrát v Bratislave

Zaujať a robiť niečo originálne. Ako to však spraviť tak, aby vaša činnosť mala aj pozitívny dopad na váš biznis, je skutočnou výzvou. Našim cieľom je zviditeľniť zaujímavých ľudí, priniesť zážitok a dostať do povedomia nielen našu značku, ale aj ostatných. Ideálne zábavnou formou.

Možno ste zachytili platformu meetup.com, ak nie, je to sieť, na ktorej sa môžete zaregistrovať ako organizátor a za prijateľný paušál využívať služby tejto platformy. Niečo ako portál pre rôzne eventy, akcie, podujatia. Jednoduchá forma pozvánok, niečo podobné ako udalosti na sociálnej sieti Facebook.

Keďže som žena, hlavná idea bola jasná. Móda a fotky. Móda však nie hocijaká, lebo tú pozná takmer každý. Do popredia sa stále viac dostáva téma pomalej módy, tzv. Slow fashion. Hlavnou ambasádorkou pomalej módy na Slovensku je Martina so svojim brandom Bartinki.

Bartinki, foto Gabriela Teplická

Jedna z mála žien, ktorá žije tak, ako cíti. Jej svetonázor prenáša aj do tvorby. Ambasádorka Fashion Revolution na Slovensku, módna návrhárka Martina Mareková Kuipers žije svoj sen zodpovedne k spoločnosti.

“Robím módu pomaly. Od návrhov po šitie – všetko sa deje krok po kroku, moje dizajny sa šijú lokálne a sú vytvárané podľa mojej estetiky. Keď sa šije na zákazku, aj podľa požiadaviek zákazníčky, treba brať do úvahy jej postavu, prácu a kam chce daný kúsok nosiť. Navrhuje a šije sa tak, aby kúsok vynosila čo najviac, nielen jednu sezónu. Slow fashion znamená pomalá móda, teda krok za krokom a celý proces šitia prebieha pod jednou strechou, v jednej dielni, prihliada sa na materiál, požiadavky klientky. Slowfashion nepodlieha trendom, ale jej zmyslom je mať oblečenie v šatníku, ktoré tam zotrvá dlhšie, je ušité kvalitne a nadčasovo,” hovorí Martina.

V móde jednoznačne spomaliť treba, je to druhý najšpinavší priemysel hneď po ropnom. Vytvára nielen odpad, ale má ťažké sociálne dopady na ľudskú sféru, produkuje nekvalitu. Preto myšlienka robiť módu zmyslupne a s vyšším cieľom, nám v agentúre prišla ako dobrá téma.

Okrem značky Bartinki sa na evente stretli ďalšie zaujímavé postavy zo slow fashion.

Bartinki, foto Milan Maršalka

Bartinki, foto Gabriela Teplická

@artisarafashion, foto Gabriela Teplická

@artisarafashion, foto Milan Maršalka

@vivien.mihalish, foto Milan Maršalka

@vivien.mihalish, foto MIlan Maršalka

@rivica.sk, https://rivica.sk/, foto Milan Maršalka

@rivica.sk, https://rivica.sk/, foto Gabriela Teplická

severanka.sk, foto Milan Maršalka

severanka.sk, foto Milan Maršalka

@s_laskou_broom, foto Gabriela Teplická

O krásne fotky sa postarali fotografi:

@gabrielateplicka_photo  https://www.teplicka.com/ 

@milanmarsalka_photo www.milanmarsalka.com

Podobné eventy s rôznymi zaujímavými témami plánujeme robiť aj v budúcnosti, preto sa máte na čo tešiť.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia