StreetMeet pre nadšencov jedla a fotografie v Bratislave

22.03.2019

StreetMeet pre nadšencov jedla a fotografie v Bratislave

Originálny nápad k nám doplával až z Los Angeles a udomácnil sa u nás. Pointou je zorganizovať zaujímavý event na určitú tému a zároveň priniesť pridanú hodnotu. Tou je v tomto prípade promo účastníkov, fotografov, miesta a našej agentúry. Posúvame hranice digitálneho marketingu a ako dôkaz sú práve aj naše offline stretnutia.

foodstylerka Henrieta Kundrátová, foto: Petra Rajnicová

Reštauráciu Fach Bratislava netreba zrejme dopodrobna predstavovať. Momentálne patrí medzi špičky bratislavského gastrovesmíru. Prevádzkuje 4 miesta pod jednou strechou v Mozartovom dome z 18. storočia  na Ventúrskej ulici – bistro, juice shop, restaurant aj kiosk. Citlivo zrekonštruované priestory historickej budovy Starého mesta ponúkajú miesto pre oddych a mimoriadny kulinársky zážitok. My sme mali česť stretnúť sa v nevšednom presklenom átriu.

Správne miesto v správny čas

Bez ohľadu na to, či máte veľký hlad alebo len chuť na snack, či sa potrebujete dobiť kávou, dopriať svojmu telu čerstvú ovocnú alebo zeleninovú šťavu, či túžite po práci vypnúť pri pohári vína alebo osláviť deň lahodným kokteilom – vo Fachu ste správne. Ako hovoria ľudia, ktorí za ním stoja: „Fach je remeslo a pre nás je tento názov veľmi dôležitý – reprezentuje to, čomu veríme a čo nás baví.“ Preto vo Fachu nájdete 4 samostatné prevádzky, z ktorých každá toto remeslo predstavuje z inej stránky.

Fach Bratislava – Juice Shop, foto: Petra Rajnicová, na fotkách Juraj Roháč

Raw kráľovná

Ku krásnemu miestu patrí neodmysliteľne aj jedlo. Kiež by sa na každom našom evente stretlo toľko chutí, vôní a farieb ako vo Fachu. Kráľovná surových toriet, slaného cateringu a smoothies, Zuzana Frešo, založila pred niekoľkými rokmi brand Befresh a poctila nás svojou účasťou, hoci sa vrátila z Panamy a mala trochu ešte jetleg. Na vlastné chuťové bunky sme sa presvedčili, ako chutí kakaový bôb dovezený z Latinskej Ameriky a surové rezy s levanduľovým kešu krémom. Viac info a recepty týchto raw zázrakov nájdete na stránke www.befresh.sk

Berefresh.sk foto od Petra Rajnicová

Rozhýbala Slovensko

Zakladateľka portálu www.cvicte.sk rozhýbala celé Slovensko. Reč je o Janke Šimkovičovej, ktorá vedie ľudí úspešne k športu a motivuje k zdravému životnému štýlu. Okrem toho vydala aj niekoľko kníh so zdravými receptami. Inšpiratívna žena a mama dvoch chlapcov si dokáže nájsť čas na seba, cvičenie, aj naše eventy.

Janka Šimkovičová z cvičte.sk, foto Petra Rajnicová

Zázrak z múky a vody

Kvásková tmavovláska. Poznáte ju? Lenka Mančíková sa rozhodla, že bude pokračovať v tradícii našich starých mám a chlieb pečie inak. Tak ako sa vždy piekol. Zázrak z múky a vody ako podtitul jej knižného titulu Kvások sa stal na Slovensku bestsellerom. Tento rok vydala druhú knihu s názvom Sladké, plnú sladkých receptov. Lenka robí kurzy na výrobu kvásku a pečenie domáceho chleba a dočítať sa o nej môžete aj na www.zdravepecenie.sk.

Lenka Mančíková, foto Petra Rajnicová

Originálny street food

BAO BROTHERS je moderný street food koncept, vytvorený aj pod taktovkou šéfkuchára Michala Konráda, ktorý je zároveň aj jedným zo zakladateľov a konateľov spoločnosti. Spolu s kamarátmi padlo rozhodnutie vyplniť dieru na trhu a predstaviť Slovensku kvalitné, podomácky vyrobené bao buns (bao žemličky). BAO BROTHERS bude ponúkať okrem tejto tradičnej verzie aj ďalšie variácie z domácej dielne.

Bao Brothers, foto Milan Maršalka

Bao Brothers, foto Milan Maršalka

Dobré jedlo – šik stajling

Jedna z prvých slovenských foodblogeriek sa na našom evente zahrala na foodstajlistku. Henrieta Kundrátová, predtým Peškovičová, založila svoju stránku o dobrom a zdravom jedle v roku 2005. Varí bez mäsa, kváskuje, robí osvetu v projekte Food revolution day, venuje sa permakultúre, bylinám, esenciálnym olejom a najviac svojej rodine. Nájdete ju na Facebooku aj Instagrame. Odkazy na viac ako 300 originálnych receptov nájdete v linkoch na jej web stránke: www.henrietapeskovicova.eu.

Henrieta Kundrátová, foto Adam Prommer

Fotografi v akcii

Atraktívny priestor, inšpiratívne ženy aj akční muži, dobré jedlo. Na zachytenie atmosféry chýba už len fotodokumentácia. O tú sa na evente postarali:

Petra Rajnicová

Miška Tibenská

Katka Tibenská

Milan Maršalka

Adam Prommer @adoprom

Veríme, že podobných eventov bude stále viac. Naštartovali sme offline aktivity, ktoré sú v online prostredí stále vzácnejšie a začínajú sa tešiť úspechu.

Podporiť brand a urobiť niečo originálne dokážeme aj pre váš biznis. Potvrdilo sa nám to už niekoľkokrát. Preto ak chcete aj vy zaujať, spravte to inak ako všetci ostatní. Poradíme vám, smelo nám napíšte na office_sk@kremsa.sk

foto Milan Maršalka

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia