Funkcie na YouTube, o ktorých ste možno nikdy nepočuli

07.09.2018

Funkcie na YouTube, o ktorých ste možno nikdy nepočuli

Denne strávime viac ako 1 miliardu hodín pozeraním YouTube videí. Každú minútu sem pribudne viac ako 400 hodín nových videí. YouTube je druhou najväčšou vyhľadávacou sieťou na svete a počas priemerného mesiaca ju navštívi 8 z 10 ľudí vo veku od 18-49 rokov. Určite ju navštevujete aj vy, a preto vám prinášame pár tipov na užitočné YouTube funkcie, o ktorých sme doteraz nevedeli ani my.

Loop

Aj vy si niekedy púšťate vašu obľúbenú pesničku stále dookola? Potom už nemusíte striehnuť na jej koniec, aby ste si ju pustili odznova. YouTube ponúka funkciu na opakované prehrávanie videa. Stačí kliknúť pravým tlačítkom na myške na video a vybrať si možnosť Loop.

Loop YouTube

TestTube

Chcete byť prvý pri skúšaní nových funkcií na YouTube? Zaregistrujte sa na adrese www.youtube.com/testtube a môžete testovať pripravované vylepšenia, nové funkcie alebo dizajn. Momentálne si môžu účastníci testovania na TestTube vychutnať pozeranie videí v ultra-high-definition 4K prevedení. A ešte za to môžete byť aj odmenení.

Tmavý dizajn

Áno. YouTube nie je iba biely ale má aj tmavý dizajn. Do tmavého módu sa môžete prepnúť vo vašom užívateľskom rozhraní, alebo v prípade, že nie ste prihlásený, môžete si ho prepnúť v nastaveniach.

YouTube Dark Theme

Video, ktoré zdieľate, nemusí vždy začínať na 0:00

Chcete zdieľať zaujímavé video ale ukázať svojím priateľom iba určitý úsek daného videa? Aj to sa dá. Pri zdieľaní videa priamo z YouTube stačí nataviť čas od kedy sa má video spustiť a tým odstrihnete nezaujímavú časť videa.

YouTube video

Rýchle pretáčanie

Pre tých, čo si radi pozerajú YouTube videá na mobile a nemajú veľa času, ponúka YouTube aplikácia možnosť posúvať sa vo videu o 10 sekúnd vpred alebo vzad. Stačí, ak dva krát kliknete na video, ktoré práve pozeráte. Ak kliknete na pravú časť displeja, video sa pretočí o 10 sekúnd dopredu, a ak na ľavú, pretočí sa o 10 sekúnd dozadu.

 

Aj vy používate funkciu na YouTube, o ktorej vie iba málokto? Podeľte sa o ňu s nami v diskussi pod článkom.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia