Ako na e-shop

31.03.2020

Ako na e-shop

Plánujete sa z kamennej predajne presunúť do online priestoru? Teraz je možno ten správny čas. Nemusíte byť programátorom, aby ste to zvládli ľavou zadnou. Tiež vám vieme garantovať, že za zriadenie e-shopu neminiete tisícky eur. Internetový obchod si zvládnete spraviť s malou pomocou aj sami. Ukážeme vám, ako na to.

Všetko od základu 

Čo by vás pri online predávaní cez e-shop malo zaujímať?

  • Automatizovaná spoľahlivá platforma, ktorú viete ovládať z pohodlia domova, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.
  • Veľmi rýchle načítavanie na mobilných zariadeniach
  • Optimalizácia na mobilné zariadenia, keďže už viac ako 60% návštevnosti chodí priemerne na stránky z mobilov
  • Moderný vzhľad
  • Neobmedzené množstvo produktov
  • Bezplatná aktualizácia systému
  • Bezpečnosť a prehľadnosť
  • Spoľahlivé, a zároveň nie zbytočné funkcie

Misia e-shop

Na trhu je nespočetné množstvo firiem, ktoré ponúkajú služby zriadenia alebo naprogramovania eshopov. Tak ako pri všetkom, aj tu sa cena môže hýbať od desiatok až do tisícok eur. Podľa toho, čo potrebujete a aký máte na e-shop rozpočet. Pokiaľ si chcete len otestovať dopyt po vašich výrobkoch, ideálne je začať v malom. 

Máte 3 možnosti

Riešenie na mieru (individuálne riešenie od A po Z) 

Tento systém je super, lebo všetko je podľa vás. Nevýhodou je, že za to veľa zaplatíte. Určite tam nebudete mať aj funkcie, ktoré nevyužijete, ale máte ich v cene. To sa vám nestane. Všetko od vzhľadu po košík budete mať podľa vlastných predstáv. Je to investícia, ktorú si určite musíte vopred premyslieť a aj doba, za ktorú sa eshop naprogramuje, je dlhšia než pri šablónových riešeniach. Pravdepodobne sa o obchod musí aj niekto starať a udržiavať ho. Každá jedna zmena musí prejsť administrátorom a to sú opäť ďalšie výdavky.

Open source riešenie 

(Woocommerce, PrestaShop, OpenCart, Magento) Eshop zdarma – jednoducho povedané. Môžete si ho stiahnuť a aj používať zdarma alebo za symbolický poplatok. Nainštalujete si ho na server, nastavíte grafický dizajn/šablónu a prakticky hneď začínate predávať online. Dokúpiť sa dajú rôzne doplnky, ale má to aj svoje nevýhody. Nič nie je v skutočnosti zadarmo a aj keď šablóny vždy vyzerajú pekne, potrebujete sa vyznať, ako takýto systém nastaviť, prípadne budete potrebovať programátora

Ďalšou nevýhodou takýchto riešení je, že vzhľadom na to, že na platformách pracuje veľa rôznych programátorov, môžu byť niektoré pluginy navzájom nekompatibilné, prípadne prestanú pracovať po aktualizáciách. Aktualizácie sú nevyhnutné, aby sa v systéme pravidelne aktualizovali, pretože vzhľadom na ich rozšírenosť sú častým terčom útokov hackerov. Dôležité je tiež vedieť, že často sú systémy zbytočne robustné a obsahujú doplnky a rozšírenia, ktoré ani nepotrebujete, čím zvyšujú záťaž serveru, spomaľujú načítavanie a celkovo sú negatívnym faktorom. Často sú klienti odkázaní na to, ako takýto systém funguje a akékoľvek zásahy do existujúcich pluginov zvyšujú dodatočné náklady.  To všetko sa však dá zabezpečiť, ak sa rozhodnete pre dobrého programátora, ktorý vám s tým pomôže. Sme tu pre vás, kontaktujte nás.

Prenájom eshopového systému 

Možno by stálo za to, takéto riešenie si prenajať. Je to spoľahlivé, bezpečné a za rozumnú cenu. Za pár eur môžete mať riešenie, ktoré je otestované, stabilné a pripravené po technickej stránke na mnohé prípady. Čisto teoreticky to zvládne každý, kto má aké-také technické cítenie a vie pracovať s počítačom. Jedinou nevýhodou týchto riešení je minimálna možnosť vlastných úprav (ak nerátame grafickú šablónu), funkcionalita je vopred daná.  

Ak potrebujete poradiť s e-shopom alebo ho navrhnúť či spravovať, sme pripravení vám pomôcť. 

Pre našich klientov sme dodávali riešenia vytvorené na mieru, aj eshopy na open-source platformách a máme aj vlastné eshop riešenie na prenájom pre najmenších klientov.

Napíšte nám na: office_sk@kremsa.com

Volám sa Adela, som copywriter a content špecialista.

Okrem dennej rutiny v digitálnej marketingovej agentúre píšem blogy, články, tlačové správy a knihy.

Učím jogu, milujem humor, kávu a knihy. Ideálne, keď sa spojí všetko do jedného.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia