7 najlepších reklám zo Super Bowlu 2020

03.02.2020

7 najlepších reklám zo Super Bowlu 2020

Super Bowl je už tradične jednou z najsledovanejších a najdrahších udalostí roka. Finálový zápas, ktorým vyvrcholilo  play-off amerického futbalu, je pre Američanov najdôležitejším zápasom roka.

Za miesto na štadión pre 80tisíc ľudí sú ľudia ochotní zaplatiť v priemere 6.000 dolárov a VIP lístky sa vyšplhali na závratných 350.000 dolárov. Šialenstvo, však?

Cez prestávku, v takzvanej “Half time show” sa vždy predvedú najväčšie hviezdy šoubiznisového neba, tento rok v nej zahviezdili Jennifer Lopez a Shakira.

SVIATOK REKLAMY

Pre nás, marketérov je však Super Bowl sviatkom reklamy. Tie najväčšie spoločnosti sa už tradične predháňajú v tom, aby využili svoj reklamný priestor na maximum. Jeho cena sa šplhá do neuveriteľných čísel, podľa AdAge sa cena 30 sekundového spotu tento rok vyšplhala na neuveriteľných 5,6 milióna dolárov. Nepredstaviteľné číslo.

Spoty sa častokrát vymýšľajú a nahrávajú niekoľko mesiacov, reagujú na aktuálne spoločenské témy a s radosťou využívajú tie najväčšie hviezdy. Ani tento rok to nebolo inak.

Výbornou správou je, že sa značky snažia reklamami nielen zaujať, ale najmä pobaviť obecenstvo a nejde už len o obyčajné: dajme celebrite do ruky náš produkt a ľudia si ho kúpia. Ak v reklame vystupuje známy človek, tak je zasadený do jeho bežného, autentického prostredia a celá reklama je akoby ušitá presne preňho na mieru. A to je výborné.

Pozrite sa na tie najlepšie spoty, ktoré sme tento rok počas Super Bowlu mohli vidieť. Vybrali sme pre vás 7 top reklám, ktoré nás tento rok zaujali najviac – spracovaním, myšlienkou, či využitím produktu.

7. John Cena a Jimmy Fallon v reklame pre Michelob Ultra

6. Budweiser nám pripomenul dnes už kultový film scary movie

5. fabletics zabrnkali na tú správnu strunu – januárové predsavzatia a funkčné oblečenie

4. ellen degeneres a portia rossi sa v reklame na Amazon pýtajú: čo bolo pred alexou?

3. výborný spot, ktorý pobaví nielen marketérov na pizzu Little Caesars

2. To, že reklama na hypotéky nemusí byť nudná, dokazuje Rocket Mortgage v reklame, kde si Jason Momoa robí žarty sám zo seba.

1. za nás je jednoznačným favoritom roka 2020 porsche a reklama na Elektromobil taycan .

Ktorá reklama vás zaujala? napíšte nám do komentárov, ktorý spot sa vám páčil najviac.

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia