3 tajné tipy pre Instagram Stories, ktoré ste doteraz nepoznali

23.01.2020

3 tajné tipy pre Instagram Stories, ktoré ste doteraz nepoznali

Instagram je založený veľmi vizuálne a ponúka množstvo doplnkov, ktoré pri tvorbe postov či Stories môžete využívať – geotagging, hashtagy, hudbu či dokonca označenie produktov. Niektoré sú viditeľné pre všetkých, iné sa postupne testujú na vybraných skupinách používateľov. Častokrát úplnou náhodou narazíte na tajnú funkcionalitu, ktorá nie je na prvý pohľad viditeľná.

My sme pre vás našli tri tajné spôsoby, ako môžete ozvláštniť vaše Stories a odlíšiť sa v mori účtov. 

Text v ľubovoľnej farbe

Keď pridávate Story, základom je samozrejme fotografia. Tú je dobré doplniť krátkym, výstižným textom. Klasicky ponúka Instagram len malú selekciu preddefinovaných farieb, ktoré môžete pre tento text použiť. Pomocou tohto triku môžete doladiť farbu textu priamo vo farbách konkrétnej fotografie. Tu je návod: 

 1. Pridáte vybranú fotku do Stories.
 2. Napíšete text, ktorý chcete k fotke pridať.
 3. Prst položíte na ikonku kvapátka a podržíte  – objaví sa vám ikonka, ktorá vyzerá ako kvapka. Podľa toho, na akú farbu v obrázku ju presuniete, zmení sa, natiahne si farbu priamo z vašej fotografie.
 4. Text si môžete prispôsobiť tak, aby vám ladil s fotkou.
 5. Keď priložíte prst na kvapku a podržíte, objaví sa vám panel s ponukou farieb, z ktorých si môžete pohybom prsta vybrať presne tú, ktorú potrebujete. 

Iný typ písma

Ďalšou vychytávkou je kreatívny font. V bežnej ponuke Instagramu máte možnosť pridať text len v 5 typoch : Klasika, Moderna, Neon, Písací stroj, Výrazné.

Ak sa chcete odlíšiť a mať špeciálny typ písma, ktorý viac ladí s vašou značkou, existuje na to jednoduchá finta: 

 1. Ako prvé si otvorte prehliadač na telefóne a potom sa vráťte do Instagramu.
 2. Pridajte do Stories fotku, ktorú chcete zdieľať. Zatiaľ nezdieľajte, len ju vyberte.
 3. Otvorte si prehliadač a navštívte webovú adresu: www.coolsymbol.com – vyberte záložku „Fancy Text“ a do políčka napíšte svoj želaný text – vygenerujú sa vám náhľady všetkých dostupných písiem. Vyberte si ten, ktorý sa vám páči a skopírujte si ho – klikom na políčko COPY
 4. Otvorte Instagram a kliknite priamo do fotky, ktorú ste si predpripravili,  podržte na nej prst a objaví sa vám možnosť Vložiť alebo Prilepiť a text vo vašom vybranom type písma sa automaticky vloží. 

Pridajte neviditeľný hashtag

Aj Harry Potter z času na čas používal neviditeľný plášť. Hashtagy slúžia na podobný účel. Nemusia byť vidno, ale vy viete, že tam sú a nikoho nerušia. Hashtagy v Stories sú výborným prostriedkom na to, aby vaše príbehy objavilo viac ľudí. Keď ich však do Stories pridáte priveľa, nevyzerá to veľmi lákavo. Čo keby ste ich vedeli skryť? Aby ich nikto nevidel, no zároveň tak, aby sa váš príbeh zobrazoval pri zadaní jednotlivých hashtagov. Je to úplne jednoduché: 

 1. Pridajte do Stories fotku, ktorú chcete uverejniť.
 2. Pridajte akýkoľvek hashtag.
 3. Presuňte ho na miesto na fotke, ktoré ma jednoliate (jednofarebné) pozadie. 
 4. Označte hashtag ako text.
 5. Kliknite na kvapátko, kým sa vám opäť neobjaví kvapka.
 6. Presuňte kvapku do jednoliateho pozadia, aby si z neho načítala farbu.
 7. Hashtag zmení farbu na rovnakú aká je na jednoliatom pozadí a už ho len jednoducho presuňte do políčka, s ktorým splynie. 

Veríme, že vám naše tipy pomôžu a keby vám náhodou predsa len zamotal Instagram hlavu, napíšte nám na office_sk@kremsa.com My už si s tým poradíme, s Instagramom sa totiž veľmi dobre kamarátime. 

Komentáre


Kremsa Digital s.r.o.
Námestie hraničiarov 37
851 03 Bratislava
Slovakia